fbpx

Formacja craba jak go rozpoznać na rynku?

 

 

 

Jednym z najbardziej dynamicznych układów jakim znam jest układ craba.
Jest dość nieoczekiwanym ruchem na rynku. Najczęściej spotykanym na tak zwanych wydarzeniach. wydarzenia są to  informacje spotkania silnie powiązane z danym rynkiem np kiedy ogłaszano brexit dal Wielkiej Brytanii na rynku funt brytyjski dolar były bardzo gwałtowne ruchy w dosłownie w kilka sekund. Taki ruch potrafił mieć większy zasięg cenowy niż ostatnie dni czy nawet tygodnie…

 

Poniżej przykładowy układ wypełniony na parze walutowej GBP/USD

 

 

formacja kraba na gbp usd

uklad harmoniczny kraba us30

 

na wykresie widać jak się porusza rynek od poziomu fibo i jak mono potrafi reagować. Dynamika ruchu jest kluczowa dla pewnych poziomów aby ten układ miał szanse się wypełnić.

Długie konsolidacje kiedyś mogą wypełnić pkt D ale kiedy w grę wchodzą wydarzenia na rynku to czasem układ nie będzie wypełniony

 

Układ Harmoniczny kraba na wzrosty

uklad harmoniczny kraba wzrostowy 

Widoczne poziomy na wykresie są jednymi z najsilniejszych i najczęściej spotykanych na rynku mam na myśli szczególnie poziom 0.618 występuje niezmiernie często i potrafi silnie reagować nawet kiedy rynek buduje inny układ ten poziom bywa bardzo istotnym elementem ruchu na rynku.
Układ na wzrosty wyznaczamy od tzw”dołka” do lokalnego szczytu na interwale D1 H4 czy m3  na każdym działa. Kluczowym momentem jest odbicie na poziomie 0.618 i okres wybicia czasem potrafi nawet dojść do 1:1 czyli od naszego początku wyznaczania… jeśli wybije pkt startowy prawdopodobnie ten układ się nie wypełni. Szczyt pkt C jest trudny do określenia, indykatory mogą nas naprowadzić na ten moment kiedy przymierzamy się na skalping i łapanie ostrych noży na sell. Pkt D przy poziomie 1.618 zwykle charakteryzuje sie szybkim odbiciem do poziomu 1.272 lub konsolidacja nim zmieni kierunek.

 

Układ harmoniczny formacja Crab na spadki

 

formacja kraba spadkowy

Formacja harmoniczna craba na spadki jest niemal odwrotnością tej na wzrosty z tym , że zwykle jest mniej dynamiczna ze względu na duży ruch wzrostowy. Tak samo jak w opcji przeciwnej kluczowy jest poziom B 0.618 Fibo  tu dynamika na spadek zwykle jest większa nic odbicie po osiągnięciu pkt C. Realizacja pkt D jest odległa w czasie ale to nie jest regułą, wspominane wcześniej wydarzenia są niczym paliwo rakietowe dla dynamiki ruchu.
Tak czy inaczej obserwacja i stosowanie zasady w tradingu 
na rynku 80-90% czasu to czekanie na moment wejście w pozycje 
Dobra analiza pozwoli nam 
redukować pozycje stratne i trzymania się strategii pozwoli nam zachować konto na plus

 

 

Podsumowanie

 

Układy harmoniczne maja na celu nam podpowiedzieć jak zachowa się rynek zwykle ze skutecznością 80% co nie daje nam gwarancji że zawsze będą dla nas przynosić tylko pozycje na zarobek.
Zobacz tez inne formacje harmoniczne

Formacja Harmoniczna Gartleya

Formacja Harmoniczna Leonardo

 

 

Automatyczne harmoniczne scanery

 

Poniżej narzędzie jakie osobiście stosuje podczas sesji scalpingu, jest dobrym udogodnieniem podczas wyczekiwania dobrego momentu na zawarcie transakcji. Baza układów jest duża i dynamiczna a co najważniejsze automatycznie się rysuje.

 

 

 

Płatnym scannerem jest tez Harmonic Scanner gdzie wykresy są podawana dla wielu brokerów można stosować na przeglądarce jak i mt4