fbpx

Układ harmoniczny Leonardo jak go rozpoznać?

 

Układ Leonardo jest to układ, który jest wewnątrz wyznaczonej siatki Fibonnaciego.

Dla przypomnienia wspomnę aby prawidłowo rozciągnąć siatkę fibo należy w zależności od trendu rynku rozciągać od góry do dołu ruchu bądź druga opcje od dołka do szczytu, oczywiście lokalnego na interwale czasowym przykładowo m15, m30, h1 ,h4 

poniżej znajdziesz przykładowy wykres z rynku i zwrócić uwagę jak cena się zachowała na poszczególnych poziomach dla pary walutowej GBP/USD  Funt brytyjski do dolara

 

leonardo na GBP/USD funt do dolara

 

 

Jak widać na wykresie najważniejsze poziomy w układzie Leonardo to 0.5 pkt B) i 0.786 pkt D
bywają pułapki tkz fake  polegajace na szybkim wzroście i powrocie, należy być tego świadomym i mieć z tyłu głowy.
Skuteczność układów harmonicznych sięga +80% ale ślepa wiara w analizę nie jednego tradera rozczarowała i pamiętać trzeba o ryzyku grając na rynku Forex.
Narzędzia takie jak układy harmoniczne oparte o zniesienia fibbonaciego maja wspierać i pomagać a nigdy nie są gwarantem jak zachowa się rynek.

 

 

Układ Leonardo na wzrosty (przewaga byków)

 

 

bullish leonardo

Układ wzrostowy na Leonardo jest bardzo podobny do układu Nietoperza który ma pkt D na poziomie 88.6
Pkt zwrotny w tym układzie to pkt D tzw decyzyjny i znajduje się na poziomie fibo równym 0.786. niekiedy po dotknięciu ceny tego poziomu gwałtownie zmienia się kierunek i rozpoczyna się trend wzrostowy. bywa tez, iż rynek faluje i utrzymuje się na tym poziomie przez jakiś czas niż rozpocznie się fala wzrostów.

 

 

Układ Leonardo na spadki (przewaga niedźwiedzi)

 

 

uklad spadkowy leonardo

 

Układ spadkowy na Leonardo jest bardzo podobny do układu Nietoperza który ma pkt D na poziomie 88.6 a czasem nawet 100
Pkt zwrotny w tym układzie to pkt D tzw decyzyjny i znajduje się na poziomie fibo równym 0.786.
Pułapki rynku na tym punkcie mogą być np szybki spadek i wybicie na poziom 88.6 gdzie układ wchodzi zamienia się z Leonardo na nietoperza.
Powiedzenie że trader 90% czasu czeka na zagranie jest jak najbardziej trafne, szybkie wejście w pozycje pod wpływem emocji potrafi uszczuplić saldo czego nikomu nie życzę ale to tez jest wpisane do tradingu i trzeba to zaakceptować.
Nie ma tradera bez stratnych pozycji kwestia ile wynosi stosunek wygranych do przegranych i strategia jaka gra i czy jej się trzyma.

Sprawdź też jak wyznaczyć Układ harmoniczny Gartleya

 

Automatyczne harmoniczne scanery

 

Poniżej narzędzie jakie osobiście stosuje podczas sesji scalpingu, jest dobrym udogodnieniem podczas wyczekiwania dobrego momentu na zawarcie transakcji. Baza układów jest duża i dynamiczna a co najważniejsze automatycznie się rysuje.

 

 

 

Płatnym scannerem jest tez Harmonic Scanner gdzie wykresy są podawana dla wielu brokerów można stosować na przeglądarce jak i mt4

 

 

Close