fbpx

Automatyzacja i planowanie na później postu na Instagram i facebook

 

 

 

Na rynku jest wiele aplikacji czy programów oferujących publikacje wybranym przez nas terminie z dokładna datą. Maja swoje wytyczne co do darmowej testowej wersji oraz wymagają zwykle integracje czy dane z naszego konta czy z telefonu a następnie wersja abonamentowa pobiera od nas kilka $ miesięcznie.

Facebook i Instagram stanowią jedna firmę  dlatego za pomocą jednej z opcji w managerze obsługujemy obydwie platformy. Tym narzędziem jest Creator Studio
znajdziemy je wpisując frazę w Google bądź na naszym fanpage w zakładce narzędzia do publikowania w bocznym pasku zajdziemy opcje narzędzia i Creator Studio (do Instagrama i Facebook)

 

wyszykiwanie w google creator studio

 

Opinii będzie wiele ale korzyści z publikacji Postu o wybranym dniu i godzinie nie jestem w stanie wycenić…  mając zapchany grafik i natłok pracy było by nam ciężko pozować do zdjęcia i następnie na biegu w pospiechu robić opis taki itd.   Przygotowując sobie materiał na przyszłą datę mamy komfort wolnego czasu i możliwość zaplanowania na spokojnie dnia. Wedle zasady Pareto poświęcając czas wcześniej zyskujemy dużo więcej czasu później. A przemyślane posty z odpowiednim opisem prawdopodobnie dadzą nam więcej niż te na prędce robione na kolanie.

 

 

Planowanie posta na instagram i Fanpage krok po kroku

 

Sam fanpage nie wymaga żadnych wcześniejszych zabiegów ale co do konta na instagramie wymagane jest konto biznesowe/firmowe. Nie ma się czego obawiać konto biznesowe daje wiele korzyści i informacje o statystykach postu i relacji, w końcu chcemy rozwijać nasza markę osobista.

Przejdźmy do konkretów… Wchodzimy w Creator Studio

 

 

menu creator studio facebooka

Pierwsze co nam się pokazuje to możliwość publikacji na fanpage postów (zaznaczone medium powyżej)

Do zaplanowania posta wystarczy kliknąć Utwórz Post  dodać  medium w  postaci zdjęcia bądź video i opis adekwatny do medium. Przygotowana tres dajemy w opcje zaplanuj i wyznaczamy datę i czas publikacji.

 

 

 

Przejdźmy do meritum jakim jest instagram.

Na początek będziemy musieli zamienić nasze konto osobiste na firmowe/biznesowe następnie połączyć nasz Fanpage z instagramem aby można było publikować za pośrednictwem Facebooka treści.

 

creator studio instagram

 

Po powiązaniu konta Instagram z fan page wszystko dzieje się analogicznie tyle ze podczas planowania możemy jednocześnie opublikować post jednocześnie na 2 medium

 

 

 

Kiedy publikować posty na instagramie? Statystyki w tym pomagają?

 

Czy pamiętasz scenę z Keanu Reeves z filmu Constantine kiedy diabeł się pojawia po dusze głównego bohatera a on pyta czy to test? Własnie wszystko jest testem aby nas sprawdzić…
dlatego konto biznesowe na instagramie i czas publikacji kilkunastu postów jest wymagane. W opcjach mamy zaimplementowane statystyki gdzie widać kto i kiedy zagląda na nasze treści i co najważniejsze kiedy najlepiej publikować posty. Najlepszym momentem kiedy naszych odbiorców jest w danej chwili najwięcej online wedle statystyk.

 

 

 

 

Podsumowując korzystanie z Creator Studio do planowania postów na instagramie czy FanPage facebooka daje nam więcej czasu na inne sprawy gdy tylko

uprzednio ustawimy sobie grafik i kolejkę postów na dany okres czasu. A jak wiadomo regularność publikacji w każdym social media daje efekty po czasie. Forma wynagrodzenia za wytrwałość dla twórców.

mam nadzieje że n artykuł przypadł do gustu i pomógł 😉
Pozdrawiam
Patryk Sadowski